WEGANIZM.com
– wszystko o weganizmie

 

Światowa Organizacja Zdrowia oficjalnie stwierdziła, że przetworzone mięso jest rakotwórcze

 

 

11.02.2015

 

Na podstawie artykułu opublikowanego przez bbc: Processed meats do cause cancer - WHO

W raporcie o szkodliwości przetworzonego mięsa, Światowa Organizacja Zdrowia, WHO, podała, że spożycie 50 g mięsa dziennie podwyższa ryzyko raka jelita grubego o 18%.

 

Światowa Organizacja Zdrowia, znana z wysokiej tolerancji wobec substancji szkodliwych dla zdrowia, dodała, że rakotwórcze mięso przynosi jednak również korzyści zdrowotne (wg BBC). Tak więc, według WHO, rakotwórcze mięso jest dobre dla zdrowia, tyle że tragicznie niebezpieczne. Taki lęk przed silnym przemysłem mięsnym uzmysławia nam, że tak naprawdę, to nie warto czekać na oficjalne oświadczenia tzw. "godnych zaufania" organizacji. "Zdrowiej" jest opierać się na własnej intuicji i niezależnych badaniach produktów, które od dekad reklamuje się jako najzdrowszą podstawę jadłospisu. Nie warto czekać na WHO, aż nam powie, że jajka, ryby, mleko etc. są nienajlepszym wyborem żywieniowym, bo zanim to nastąpi, może już być dla nas za późno. Z przerażeniem słyszymy coraz częściej, że nasi znajomi, przyjaciele, członkowie rodziny czy ich ulubione zwierzęta, umierają na raka.

 

Musimy sami bronić swojego zdrowia. Wybierajmy organicznie uprawiane, wolne od GMO, wegańskie produkty. Należy pamiętać, że pestycydów nie można po prostu "zmyć" i dlatego dieta wegańska powinna być oparta na produktach bio. I nie mówimy tutaj tylko o produktach spożywczych. Wszelkie środki czyszczące, mydła, kosmetyki mają dostęp do naszego organizmu, bowiem z łatwością przenikają przez skórę, zatruwając krew i zdrowe komórki. Tak więc, jeśli to możliwe, to wybierajmy produkty użytku codziennego, które są wytwarzane na bazie organicznych składników. I nie zapominajmy o tym, by nie były testowane na zwierzętach, bo nie warto budować swojego zdrowia na cierpieniu innych istot.

 

 

 

 

 

 


 

 

Komentarze: