WEGANIZM.com
– wszystko o weganizmie

 

Kasia Guzewicz

 

 

W Stanach Zjednoczonych 16 milionów osób
to weganie lub wegetarianie!

 

 

 

06.12.2014

 

Tłumaczenie artykułu 16 Million People in the US are Now Vegan or Vegetarian!

 

 

 

W Stanach Zjednoczonych 16 milionów osób to weganie lub wegetarianie!

 

5% populacji U.S.A. to wegetarianie, z czego połowa odżywia się wegańsko. Badania pokazują, że ta tendencja się nasila. Dlaczego? Jest kilka powodów. Najważniejszym jest wiedza o komercyjnych hodowlach i traktowaniu zwierząt.

 

Dlaczego U.S.A. staje się wege? Trudno uwierzyć, że 16 mln ludzi w tym kraju nie je produktów odzwierzęcych. To zdumiewające zwłaszcza biorąc pod uwagę pozycję mięsa w tamtejszej kulturze. 42% z nich przeszło na weganizm po obejrzeniu filmu edukacyjnego, 69% aby wspierać etyczne traktowanie zwierząt. 52% jest weganami lub wegankami od mniej niż 10 lat. Te dane to znak, że wiedza o produkcji jedzenia wzrosła w ciągu ostatnich pięciu lat.

 

Spośród wegetarian i wegan większość stanowią kobiety. W 2009 roku, gdy taki styl życia deklarowało jedynie 1 milion mieszkańców Ameryki, kobiety stanowiły 59% spośród nich. Dziś, gdy weganizm lub wegetarianizm deklaruje 16 mln osób, kobiety stanowią 79% wegan i 59% wegetarian.

 

Ale weganizm nie jest tylko dla kobiet. Wielu mężczyzn wprowadziło zmiany w swoim życiu. Konsumpcja mięsa spadła w stosunku do 2007 r. o 12%. Zresztą nie chodzi tylko o jedzenie. Ludzie są bardziej ciekawi takiego stylu życia. Google zanotował trzykrotny wzrost zainteresowania hasłami związanymi z weganizmem (na podstawie tego, co jest wpisywane w wyszukiwarki) Przykładowo dla hasła "vegan" w 2007 wyświetlało się 1600 wyników, podczas gdy w 2013 były to już 24 000.

 

Znaczny odsetek osób przechodzących na weganizm i wegetarianizm stanowią gwiazdy. Sportowcy, gospodarze programów typu talk show, milionerzy i politycy przestawiają się na dietę opartą na wegetariańskim bądź w pełni wegańskim żywieniu. Restauracje zaczęły oferować roślinne dania, powstają ekskluzywne wegańskie restauracje. Supermarkety starają się zaspokajać potrzeby osób, które się w ten sposób odżywiają. Rynek produktów surowych w internecie cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Niektórzy szacują, że do roku 2050 U.S.A. Może stać się wegańskim krajem.

 

Weganizm nie jest dietą dla hippisów, ale mądrym sposobem na zdrowe życie, dbanie o środowisko i rozwijanie empatii. roku.

 

 

 

 


Komentarze: (wyłącz adblock i włącz JavaScript)