WEGANIZM.com
– wszystko o weganizmie

WRZESIEŃ 2014


 

 

weganizm

Kasia Guzewicz i Krystian Kubrak

 

 


 

 

 

Gdy zaczęliśmy się spotykać, ponad dwa lata temu, ja byłam od kilkunastu lat wegetarianką bez odwagi na dalszy krok, a Krystian wielbicielem fastfoodów. Wtedy już wiedziałam, że weganizm to jedyna droga, jaką chcę podążać, zbierałam informacje, szukałam przepisów i przygotowywałam się na pożegnanie z serami…

 

Wszystko przebiegło prosto i bezboleśnie. Krystian zaczął rozsmakowywać się w roślinnych daniach, na własnej skórze odczuł przypływ energii i sił. Przy intensywnych treningach, na siłowni, pływaniu i podczas biegania, nigdy nie brakowało mu siły. Ja rzuciłam palenie, czułam się coraz lepiej i nagle okazało się, że bieganie przestało mi wystarczać. Zaczełam ćwiczyć z ciężarami, na przemian z treningami biegowymi. Moja forma polepszała się z miesiąca na miesiąc. Zjadamy mnóstwo świeżych warzyw i owoców, orzechy, pestki, kasze i makarony. Jak każdy normalny człowiek miewamy gorsze dni, gdy potrafimy wchłonąć potrójną porcję frytek czy paczkę czipsów… Mieszkamy w Olsztynie, który niestety jest mocno do tyłu w temacie miejsc i świadomości tego, co wegańskie… Dlatego musiałam nauczyć się gotować, właściwie obydwoje się uczyliśmy. Zamawiamy sobie czasem sery z Vege Koszyka, a z każdej wyprawy staramy się przywieźć jakies "łupy". Oprócz żywienia, staramy się też żyć wegańsko, stosujemy naturalne kosmetyki, nie kupujemy zbędnych rzeczy, aby nie produkować niepotrzebnych śmieci. Regularnie odwiedzamy olsztyńskie schronisko, które "wypożycza" swoich podopiecznych na spacery i biegi.

 

Mamy ośmioletnią kotkę, w tym momencie częściowo na karmie wegańskiej, którą wręcz uwielbia. Marzy nam się też adopcja psa, jednak ze względu na zaborczy i trudny charakter kotki pomysł nie jest łatwy do realizacji.

 

Nasze życie pod wpływem weganizmu stało się proste, zdrowe i w zgodzie ze sobą. Jesteśmy w świetnej formie, nie chorujemy i… cieszymy się każdym dniem.

 

Zapraszamy na bloga Kasi:

 

 

 

 

 

 

 


Komentarze: (wyłącz adblock i włącz JavaScript)