WEGANIZM.com
– wszystko o weganizmie
14.06.2014

 

Uniwersytet Wadham będzie serwować wyłącznie wegańskie posiłki

 

 

Na podstawie artykułu "Wadham votes to only serve vegan meals in hall"

 

College Wadham SU, należący do Uniwersytetu Oksfordzkiego, w wyniku głosowania, będzie oferować wyłącznie wegańskie obiady.

 

Wiadomość, że na uniwersytecie codziennie dostępne będą tylko ściśle wegańskie posiłki, była dla mięsożernych studentów wstrząsająca. Projekt ten, zapoczątkowany przez Jamie Kenna, najpierw miał się ograniczyć do Bezmięsnych Poniedziałków, ale został zmodyfikowany i szkoła serwowała wegetariańskie posiłki cztery razy w tygodniu, w ramach pomocy dla środowiska naturalnego. Kenna powiedział gazecie Tab: "Zmiany klimatu to określenie, które zna wiele osób, jednak ludzie nic nie robią, aby im zapobiec. Wniosłem tę propozycję, aby potwierdzić, że szkoła Wadham angażuje się na rzecz zniwelowania przyczyn globalnego ocieplenia..."

 

Jednak na przypadkowy wniosek Bena Szretera, prawdopodobnie dla zwykłego żartu, jako że Szreter głosował później przeciwko swojemu wnioskowi, szkoła zatwierdziła bardziej drastyczną akcję na rzecz środowiska naturalnego, wprowadzając w pełni wegańskie menu, zamiast wegetariańskiego, 5 dni w tygodniu.

 

Szreter powiedział gazecie Tab: "Argumenty, które przemawiały za wegetarianizmem logicznie doprowadziły nas do weganizmu, a może nawet do zupełnego niejedzenia. Tak więc dla spójności zaproponowałem, aby posiłki były przynajmniej wegańskie 5 dni w tygodniu. Ja sam głosowałem przeciwko mojemu wnioskowi, ale widocznie odzwierciedla on jakieś znaczące poglądy w Wadham SU ".

 

 

link
Komentarze: (wyłącz adblock i włącz JavaScript)