WEGANIZM.com
– wszystko o weganizmie

 

Kasia Guzewicz

 

Tia Blanco - weganizm, piękno i siła

 

03.08.2014

 

 

 

Kim jest Tia Blanco? To nastolatka trochę inna niż wszystkie. Jest jedną z najlepiej zapowiadających się surferek na Zachodnim Wybrzeżu.

 

 


 

 

 

 

Siedemnastoletnia dziś Tia jest ambasadorką marki Reef i członkinią Amerykańskiego Stowarzyszenia Surferów. Mieszka w Kalifornii. Co jest w niej wyjątkowego? Jest weganką. Jej przygoda z roślinnym odżywianiem rozpoczęła się po lekturze książki The China Study (w naszym kraju dostępna pod tytułem "Nowoczesne zasady odżywiania", dostępna na przykład tutaj: wegestudio.pl)

 

Dziewczyna była wegetarianką przez całe swoje życie, podobnie jak jej rodzina, jednak dla zdrowia i ze względu na zwierzęta, postanowiła pójść o krok dalej. Jak wygląda jej sposób odżywiania? Jak sama mówi - jest fanką quinoa. Zjada mnóstwo owoców i warzyw, a soki zabiera ze sobą by móc wzmocnić się między treningami. Dzień zaczyna od szejka z banana, jarmużu, botwiny, kakao, nasion lnu, brokułów, mango, jeżyn i z dodatkiem soku z kokosa.

 

Tia zwraca uwagę, że wiele znanych jej dziewcząt boi się intensywnego uprawiania sportów ze względu na rozrost mięśni. To kolejny mit, podobny do tego, że od podnoszenia ciężarów nagle zaczniemy wyglądać niczym kulturystki. Tia sportu nie unika. Oprócz surfowania odbywa indywidualne treningi, które maja zwięszyć giętkość i wytrzymałość. Oprócz tego rozluźnia się ćwicząc jogę i biega.

 

Nawet ona musi mierzyć się z mitycznym pytaniem: "Skąd bierzesz białko?", na które odpowiada dowcipnie: "Czy wyglądam jakby mi go brakowało?" Młoda weganka jest doskonałym przykładem na to, jak daleko można zajść w sporcie na diecie roślinnej. A jak wygląda? Wystarczy spojrzeć na zdjęcia…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródła:

http://wellandgood.com/2014/06/12/5-questions-for-the-ultimate-cool-girl-and-health-conscious-surfer-tia-blanco/

http://www.surftotal.com/en/video-all/amaerica-mn-vd/item/94-tia-blanco-a-16-year-old-vegan-aims-for-the-world-tour/94-tia-blanco-a-16-year-old-vegan-aims-for-the-world-tour

http://vegansarecool.com/2013/11/12/vegan-surfing-star-tia-blanco-talks-food-arm-wrestling-and-more/

 

 

 


Komentarze: (wyłącz adblock i włącz JavaScript)