WEGANIZM.com
– wszystko o weganizmie

 

Meagan Duhamel

 

Na podstawie artykułu Canadian pairs champ Meagan Duhamel credits vegan diet for good health - link 

 

Mistrzyni Kanady w jeździe figurowej na lodzie, Meagan Duhamel, przeszła na weganizm w 2008 roku, po kupieniu w księgarni na lotnisku książki Skinny Bitch (Wegańska Bogini). Przeczytała ją od deski do deski za jednym posiedzeniem. Następnego dnia wyrzuciła ze swojej kuchni wszystkie produkty pochodzenia zwierzęcego.

 

"Książka radzi, żeby odzwyczajać się powoli, ale ja jestem typem osoby 'wszystko albo nic'. Postanowiłam spróbować i zobaczyć, jakie będą wyniki. Wszyscy mi mówili: 'Nie sądzimy, że jest to dobry pomysł, będziesz niedożywiona'. Wszyscy twierdzili, że to zły pomysł.

 

Im więcej ludzi tak mi mówiło, tym bardziej chciałam to zrobić, aby im udowodnić, że się mylą. W rezultacie była to jedna z najlepszych decyzji, jaką kiedykolwiek podjęłam w moim w życiu." - mówi Meagan.

 

Skinny Bitch to książka o diecie wegańskiej - która wyklucza wszelkie produkty pochodzenia zwierzęcego - pozwalającej poprawić zdrowie i zarazem nie przyczyniać się do cierpień zwierząt.

 

"Uważam, że mam dużo współczucia, tak więc opisy okrucieństwa wobec zwierząt mnie poruszyły i postanowiłam spróbować. Zawsze interesował mnie zdrowy tryb życia i utrzymanie dobrej kondycji fizycznej, tak więc nowa dieta w jakimś sensie bardzo mi pasowała. Myślałam, że będę weganką tylko do czasu Igrzysk Olimpijskich (2010), ale na olimpiadę nie pojechałam i tak bardzo polubiłam tę dietę, że myślę, że zostanę na niej do końca życia."

 

W 2012, 2013 i 2014 Meagan zdobyła mistrzostwo Kanady, razem ze swoim partnerem Ericem Radfordem. W 2013 zdobyła brązowy medal w Mistrzostwach Świata. W 2014 zdobyła srebrny medal na Olimpiadzie w Soczi.

 

 

Źródło
Źródło
Źródło

 

Komentarze: (wyłącz adblock i włącz JavaScript)