WEGANIZM.com
– wszystko o weganizmie

 

Timothy Bradley

2012.02.27
Tłumaczenie artykułu Bradley Jr.: Championship Boxing on a Vegan Diet

 

Gazeta The Wall Street Journal opublikowała szczegóły z życia niepokonanego boksera Timothy'ego Bradley Jr., który 9 czerwca ma stoczyć swoją najważniejszą walkę ze światowej sławy mistrzem, Mannym Pacquiao.

 

Bradley (28) uważa, że to dzięki wegańskiej diecie ma znaczną przewagę w ringu.

 

"Uwielbiam ją tak bardzo, bo dzięki niej czuję się połączony ze światem." - Bradley mówi w wywiadzie dla gazety Wall Street Journal. "Mój umysł jest jaśniejszy, ostry. Jestem bystry. Wszystko działa doskonale - czuję się czysty. To dziwne uczucie, człowieku. To po prostu jest dziwne uczucie."

 

Bradley po raz pierwszy zaeksperymentował z dietą wegańską w 2008 roku, kiedy jego doradca zasugerował, że da mu ona więcej energii i wytrzymałości.

 

Od tego czasu, Bradley - nazywany "Desert Storm" (Burza Pustynna) - przestrzega diety wegańskiej, i został mistrzem w kategorii junior półśredniej z rewelacyjnym rekordem 28-0.

 

Kilka lat temu czasami słyszeliśmy o sportowcach, którzy po prostu byli weganami, ale ostatnio wygląda na to, że zawodnicy z najwyższych szczytów decydują się specjalnie na dietę wegańską ze względu na płynące z niej korzyści. Miejmy nadzieję, że Bradley postanowi przestrzegać tej diety nawet wtedy, kiedy nie będzie już przygotowywał się do walki z Pacquiao.

 

I tak właśnie rozwiane zostały mity o konieczności spożywania białka zwierzęcego, aby zbudować silne mięśnie!

 

Komentarze: (wyłącz adblock i włącz JavaScript)