WEGANIZM.com
– wszystko o weganizmie

 

Dominika Palmaka

 

 

Etyczny weganin?
3-letni syn Alicii Silverstone

 

 

Tłumaczenie artykułu: Silverstone's proud vegan son

06.11.2014

 

 

go vegan

 

38 letnia aktorka i jej maż Christopher Jarecki mają 3 letniego syna o imieniu Bear. Gwiazda przyznaje, że podjęli świadomą decyzję o wychowaniu swojego syna na weganina, z czym zresztą nie mieli nigdy problemów.

 

"Bear nigdy nie poprosił nas o mięso czy nabiał. Jest dumny z bycia weganinem" powiedziała Alicia w wywiadzie dla Miami New Times. "Niedawno nazwałam go "butterball" (kulka z masła, osełka), a on  powiedział: "Mamusiu, ja nie jem masła, ja jem Earth Balance (wegańskie masło w USA). Nie chcę jeść krów."

 

Tak wielu rodziców pyta mnie, jak daje radę namówić syna do jedzenia warzyw. Odpowiadam im, że dając mu dobry przykład, ponieważ sama jem warzywa. "Mój syn zawsze jadł to samo co ja: gdy byłam w ciąży, kiedy karmiłam go piersią, i kiedy zaczął sam jeść. Zna tylko zdrowe jedzenie, wiec jest ono dla niego normą. Dzięki temu jest szczęśliwy i zdrowy."

 

Alicia uważa, że dzięki diecie wegańskiej jej syn ma nieograniczoną energią i jest dumna z pozytywnego wpływu weganizmu na zdrowie jej syna. "Myślę, że bardzo wyraźnie widać wpływ diety, Bear jest inteligentny, twórczy i bardzo słodki - jak mały elf. Jest dla mnie bardzo ważne, aby jego organizm był tak zdrowy jak to tylko możliwe, aby mógł w pełni cieszyć się życiem, bez bycia obciążonym rożnymi przypadłościami. Zapewnienie mu tego poprzez odpowiedni sposób odżywiania uważam za swój obowiązek.”

 

 

 


Komentarze: (wyłącz adblock i włącz JavaScript)