WEGANIZM.com
– wszystko o weganizmie

 

Dominika Palmaka

 

 

Robin Quivers: z pomocą diety wegańskiej pokonałam raka i schudłam 40 kg

 

22.08.2014

 

 

 

 

 

Robin Quivers w 14 odcinku Dr. Oz Show ogłosiła, że po przejściu chemioterapii, radioterapii i operacji udało jej się pokonać raka. 62-letnia Quivers od lat zmagała się z guzem macicy, który w ostatnim roku urósł do wielkości grejpfruta. Obecnie czuje się znacznie lepiej dzięki leczeniu, a także wieloletniej diecie wegańskiej, której zawdzięcza również utratę 40 kg kilka lat temu.

 

Robin przeszła na weganizm w 2001 roku i jest przekonana, że dieta wegańska pomogła jej w wyleczeniu raka. Swoją 40 kilową utratę wagi oraz proces prowadzący do wyzdrowienia opisała w książce: Wedukacja Robin: Jak naturalne jedzenie uratowało moje życie. "Przeszłam chemioterapię i radioterapię, i właściwie nie miałam skutków ubocznych – mówi Robin. Spotkałam wiele osób, które przechodziły przez to samo, co ja, ale moją sytuację nie komplikowały dodatkowo inne choroby czy leki. Mój organizm był silny, gdy zaczynałam leczenie, i to właśnie dzięki diecie wegańskiej."

 

Quivers przez całe życie miała nadwagę. Pochodzi z rodziny, gdzie powszechne są otyłość, cukrzyca i choroby serca. Była pewna, że i ją te przypadłości dopadną w średnim wieku, jednakże dieta wegańska całkowicie odmieniła jej życie.

 

"Dieta roślinna pomogła mojemu ogranizmowi się wyleczyć – pisze w swojej książce - Nie mogłam uwierzyć jak wiele się zmieniło. Nigdy wcześniej nie widziałam tak dramatycznej zmiany – ani kiedy brałam lekarstwa, nosiłam kołnierz ortopedyczny, a w szczególności nie wtedy, kiedy jadłam, na co tylko przyszła mi ochota. Nie musiałam już reorganizować mojego życia wokół moich chorób."

 

Quivers twierdzi, że zdrowia nie znajdziemy w pigułkach, a także, że na starość nie musimy zapadać na rożnego rodzaju choroby. Uważa ona, że najlepszym sposobem na uzyskanie zdrowia optymalnego jest zdrowy sposób odżywiania. "Zmieniłam to, co jadłam, i z osoby, która nie mogła przejść kilku metrów, stałam się osobą, która w wieku 58 lat pobiegła w maratonie. Nie wydaje mi się, że byłabym to w stanie zrobić mając 20 lat. Jeśli chcesz, aby Twój organizm działał tak jak powinien, musisz mu dostarczyć właściwych składników odżywczych. Rozwiązaniem nie są tabletki czy suplementy, tylko zmiana sposobu odżywiania."

 

 

 

 

Na podstawie artykułu Robin Quivers: Vegan Diet Aided Cancer and 80-Pound Weight Loss

http://www.celebrityhealthfitness.com/21907/robin-quivers-vegan-diet-aided-cancer-80-pound-weight-loss/

 

 

 


Komentarze: (wyłącz adblock i włącz JavaScript)