WEGANIZM.com
– wszystko o weganizmie

 

PIERWSZE WEGAŃSKIE RADIO W LOS ANGELES (USA)

 

GoVeganRadio z Bobem Lindenem

 

Radio wegańskie GoVeganRadio założył Bob Linden. Bob Linden to niezwykła postać. Pracował dla kilku stacji radiowych, gdzie zawsze miał problemy z dyrekcją, która przyjmowała reklamy przemysłu mięsnego czy futrzarskiego, których on nie chciał emitować. Musiał odejść z pracy. Postanowił stworzyć własne wegańskie radio i żyć w zgodzie z własnym sumieniem. Programy są błyskotliwe i prowadzone z poczuciem humoru.

 

Bob Linden: Przemoc jest głównym składnikiem naszych posiłków, jeśli odżywiamy się zwłokami. Musimy pamiętać o tym, że każdy posiłek z restauracji fast food to produkt rzezi. Jest to szalone, że chcemy pobierać wartości odżywcze z masowego morderstwa, krwawego zarzynania. Konsumpcja mięsa wpływa na ciało, i popycha je w stronę przemocy. Zapraszam do posłuchania mojego programu na ten temat w archiwum GoVeganRadio.

 

Nienormalne też jest zjawisko głodu na świecie, a ta nienormalnośc jest związana z mięsem i nabiałem, ponieważ mamy tak ogromne ilości ziarna, które mogłoby wykarmić całą populację Ziemi, ale jest przeznaczone na wyżywienie bydła. Gdyby tak nie było, głód na świecie skończyłby sie jutro.

 

Równym szaleństwem jest poświęcenie 1 akra ziemi na wychodowanie jednej krowy, która dostarczy 100 kg "jadalnego" mięsa, kiedy na tym samym kawałku ziemi można by uprawiać tysięce kilogramów naprawdę jadalnych ziemniaków czy marchwi. Tak, świat ten zdaje się być szalony i pełen cierpienia z powodu chorób i bolesnej śmierci. T. Colin Campbell z Uniwersytetu Cornell, który opisał wyniki swoich badań w Raporcie Chińskim (link), stwierdził, że "zapobiec można od 70 do 80 procent wszystkich śmiertelnych chorób, a przyczyną tych chorób jest zwierzęce białko, i to wcale nie duża jego ilość. "

  

 

 

Komentarze: (wyłącz adblock i włącz JavaScript)