WEGANIZM.com
– wszystko o weganizmie

 

Komitet Lekarzy na rzecz Medycyny Odpowiedzialnej walczy o zdrowe posiłki w kalifornijskich szkołach

 

27.04.2017

 

Na podstawie artykułu Vegan Doctors File Suit to Ban Hot Dogs in LA Schools

 

 

 

 

Według Komitetu Lekarzy na rzecz Medycyny Odpowiedzialnej (PCRM), serwowanie w stołówkach szkolnych w Południowej Kalifornii potraw zawierających przetworzone mięso, jest sprzeczne z państwową polityką żywieniową.

 

Lekarze należący do Komitetu Lekarzy na rzecz Medycyny Odpowiedzialnej wspólnie z grupą nauczycieli z Los Angeles, wnieśli do sądu sprawę przeciwko związkom szkół w Los Angeles i Poway. W pozwaniu oskarżyli powyżej wymienione związki szkolne o nie stosowanie się do standardów zawartych w Krajowej Ustawie o Szkolnych Posiłkach, mającej na celu zapewnienie uczniom pożywienia „najwyższej jakości” i o „najwyższych wartościach odżywczych”, poprzez serwowanie dzieciom szkodliwych przetworzonych produktów mięsnych takich jak hot dogi i boczek.

 

W odpowiedzi na pozew sądowy, przedstawiciel Amerykańskiego Stowarzyszenia Przetwórców Mięsnych oświadczył, że "Przetworzone mięso stanowi bezpieczną i pożywną część zbalansowanej diety, i nie istnieją takie dane naukowe, według których należałoby je usunąć z jadłospisu szkół ze względu na szkodliwość dla zdrowia."

 

Natomiast dr med. Neil Barnard (prezydent PCRM), zapewnił, że według niezliczonych badań naukowych, konsumpcja produktów odzwierzęcych (w tym przetworzonego mięsa), podwyższa ryzyko zachorowań na różne formy nowotworów, a w 2015 Światowa Organizacja Zdrowia zaklasyfikowała przetworzone mięso do kategorii produktów rakotwórczych, na równi z papierosami.

 

"W poprzednim pokoleniu, Ameryka zminimalizowała nałóg palenia tytoniu. Zabrało to dużo czasu i wysiłku, ale w rezultacie palenie papierosów stało się nielegalne na lotniskach, w restauracjach, szpitalach, a nawet w pokojach nauczycielskich w każdej szkole w naszym kraju. Dzisiaj ten sam problem stanowi jedzenie." - powiedział dr Neil Barnard.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Komentarze: