WEGANIZM.com
– wszystko o weganizmie

 

Owoce świeże vs mrożone
- które są lepsze?

 

Dr Greger radzi:

 

Mamy dwa dobre badania porównujące owoce mrożone i świeże. Jedno dotyczy truskawek, a drugie malin. Wyniki obu badań są takie same: "statystycznie nie ma istotnych różnic [w poziomie przeciwutleniaczy] między truskawkami świeżymi i mrożonymi" oraz "Stwierdza się zatem, że świeżo zebrane maliny z upraw komercyjnych i maliny mrożone zawierają podobne poziomy związków fitochemicznych i przeciwutleniaczy w jednej porcji."

 

 

W rzeczywistości, zamrożone owoce dłużej zachowują świeżość, są dostępne przez cały rok, i zwykle są tańsze i łatwiej je przechowywać.

 

Zawsze warto pamiętać, że owoce i warzywa pochodzące z upraw ekologicznych nie zawierają szkodliwych pestycydów, które "osiadają" na produktach, a których nie można zmyć.

 

link

 

 

Natural News: "In my tests, strawberries were able to capture over 95% of all the mercury added to the gastric acid solution in a human digestion simulator. This effect was also confirmed for freeze-dried strawberries but not strawberry juice because pure juice lacks fibers (pulp)."

 

Komentarze: (wyłącz adblock i włącz JavaScript)