WEGANIZM.com
– wszystko o weganizmie
5.05.2015

 

 

Nowojorska hala widowiskowa
będzie serwować tylko wegańskie posiłki podczas koncertu Morrisseya

 

Na podstawie artykułu Madison Square Garden Goes Vegan For Morrissey Concert

 

Znana na całym świecie nowojorska hala widowiskowa Madison Square Garden poddała się i na życzenie Morrisseya podczas jego koncertu 27 czerwca br. zakaże sprzedaży potraw z mięsa, ryb i nabiału.

 

Morrissey w niedawnym liście otwartym do Al Gore'a, organizatora festiwalu Live Earth, podczas którego serwowano mięso, napisał: "Serwowanie mięsa i nabiału podczas wydarzenia na rzecz walki ze zmianami klimatu jest podobne do sprzedaży pistoletów podczas demonstracji na rzecz ograniczenia dostępu do broni. Już przecież wiemy, że hodowanie zwierząt na jedzenie jest główną przyczyną zmian klimatu i że przyjęcie diety wegańskiej jest konieczne dla zatrzymania najgorszych skutków zmian klimatu. Hodowla zwierząt ma ogromny wpływ na światowe zasoby wody pitnej i jest odpowiedzialna w dużej mierze za emisję gazów cieplarnianych, wylesianie, zmiany ekosystemów, oraz zatrucie powietrza i wody..."

 

Morrissey powiedział też: "100% bezmięsne hale widowiskowe nie tylko są możliwe, czego dowodem są wszystkie hale koncertowe, w których wystąpiłem, w tym Madison Square Garden, w której mam koncert pod koniec czerwca, - ale jest to moralnym obowiązkiem".

 źródło

 

 

Komentarze:
    weganizm-img