WEGANIZM.com
– wszystko o weganizmie

 

Zamknięcie ostatniej fermy norek oznacza

zupełny koniec przemysłu futrzarskiego w Japonii

 

 

12.09.2016

 

Na podstawie artykułu w VegNews (link)

 

 

 

 

Ferma norek Otsuka w japońskim okręgu Niigata, jedyna działająca w tym kraju ferma norek hodowanych na futra, zamknęła swoje podwoje pod koniec listopada. Od 2006 roku, ferma była oskarżana o naruszanie japońskiej ustawy zabraniającej hodowania inwazyjnych gatunków zwierząt nie występujących naturalnie w danym regionie, takich jak norki, szopy i nutrie, ze względu na zagrożenie dla lokalnej różnorodności biologicznej.

 

Ponadto ferma Otsuka była wielokrotnie ostrzegana przez Centrum Praw Zwierząt w Japonii za naruszanie przepisów w zakresie dobrostanu zwierząt. Zamiast poprawy stanu fermy, właściciel zdecydował się zakończyć działalność, twierdząc, że nie jest ona już ekonomicznie opłacalna z powodu malejącego popytu na futra.

 

W tym samym czasie, "sygnalista" opublikował wstrząsający materiał zebrany podczas jego pracy na fermie norek w Polsce, która jest dostawcą dla brytyjskich i innych europejskich producentów futer. "Być może dzięki temu ta machina zostanie zatrzymana." wyjaśnił właściciel tego filmu (link).

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Komentarze: