WEGANIZM.com
– wszystko o weganizmie

 

Kasia Guzewicz

 

 

Indie zakazują importu kosmetyków testowanych na zwierzętach

 

 

 

20.12. 2014

 

Na podstawie artykułu India bans import of cosmetics tested on animals

 

 

Prawie 5 miesięcy po zablokowaniu testów na zwierzętach,
Indie zamierzają zakazać przywożenia do tego kraju
produktów testowanych w ten sposób.

 

Nowa ustawa będzie obowiązywała od 13 listopada. Tym samym Indie staną się obok Izraela i Unii Europejskiej krajem, który ma podwójny zakaz (testowanie i wwożenie produktów). Do czasu wejścia w życie ustawy, produkty testowane będą mogły zostać importowane do kraju, jednak tylko do wyznaczonej daty.

 

Indyjska organizacja humanitarna (HSI) uważa to za historyczną zmianę. Grupa od dłuższego czasu walczyła o wprowadzenie zakazu. Ten ruch będzie wzorem do naśladowania dla innych państw Azji Południowej. Alokparna Sengupta, kierownik organizacji, która walczyła o wprowadzenie zakazu, zwraca uwagę na to, że nie byłby on możliwy bez współczucia i wrażliwości rządu, konsumentów i przedstawicieli przemysłu. Ten krok można będzie przenieść na inne dziedziny nauki.

 

Gauri Maulekhi z indyjskiej organizacji People for Animals twierdzi, że Indie pokazały, że są prawdziwymi liderami. Zakaz testów na zwierzętach, a także przywozu testowanych produktów, to przemiana nauki w stronę bardziej nowoczesnych metod badań. HSI zmagało się z problemem testów na zwierzętach podczas kolejnych kadencji rządu. W czerwcu przedstawiono Ministrowi Zdrowia petycję, pod którą podpisało się ponad 70 000 osób.

 

Wiele krajów, w tym Australia, Brazylia, Nowa Zelandia, Tajwan, i Stany Zjednoczone pracują nad ustawą zakazującą testów na zwierzętach.

 

Organizacja HSI potwierdza, że wysiłki organizacji broniących praw zwierząt w Chinach także przyniosły pewne efekty. Udalo się osiągnąć sukces w postaci usunięcia obowiązkowego testu dla niektórych kosmetyków produkowanych w tym kraju.

 

 

 

 


Komentarze: (wyłącz adblock i włącz JavaScript)