WEGANIZM.com
– wszystko o weganizmie

 

Dominika Palmaka

 

 

Cameron planuje otwarcie wegańskiej restauracji
w Nowej Zelandii

 

 

Na podstawie artykułu: James Cameron plans vegan restaurant in Wairarapa

24.12.2014

 

 

go vegan

 

Reżyser James Cameron zamierza otworzyć wegańską restaurację w Nowej Zelandii, w której serwowane będą produkty uprawiane w znajdującym się na tyłach ogrodzie. Twórca Titanica i Avatara kupił zabytkowy Baillie House w Greytown, w dystrykcie Wairarapa, poprzez swoja firmę T Base 2, poszerzając w ten sposób listę nieruchomości liczących 1500 hektarów w regionie Wairarapa, na które składają się wiejskie posiadłości i sad orzechowy w Cartenton.

 

Przedstawiciel rady okręgu Wairarapa poinformował, że tydzień temu zostało przyznane pozwolenie na przebudowę dwupiętrowego budynku w Greytown. Przedłożony radzie projekt zawiera plany na otwarcie kawiarni serwującej wegańskie jedzenie, otwartej od 11-23 7 dni w tygodniu.

 

Cameron, który dwa lata temu przeszedł na weganizm wraz ze swoja żoną Suzy Amis Cameron, bardzo często zatrzymuje się na farmie Featherston nad jeziorem Ponunui. W wywiadzie dla gazety New York Times para stwierdziła, iż przestawiają rodzinę na dietę roślinną, co z kolei skłoniło ich do organicznego ulepszenia ziemi na ich farmie w Wairarapa.

 

W tym roku żona Camerona poinformowała gazetę z Wellington, iż ich 24 letni syn Jasper chce zamieszkać w Nowej Zelandii i tworzyć wspaniałe jedzenie z owoców, orzechów i warzyw produkowanych w ramach rodzinnego biznesu.

 

 

 

 

 


Komentarze: (wyłącz adblock i włącz JavaScript)