WEGANIZM.com
– wszystko o weganizmie

 

Dominika Palmaka

 

 

Teksański burmistrz na czele "wegańskiego" miasta

 

05.08.2014

 

 

 

 

Marshall to miasteczko w Teksasie (USA). Mieszka w nim 25000 osób. Przeważają tu hodowcy bydła, a kuchnia, podobnie jak w większości południowych stanów, opiera się głównie na mięsie, cukrze oraz wysoce przetworzonych, smażonych potrawach. Nie bez powodu Teksas należy do tzw. "strefy zawałów". Burmistrz miasta Ed Smith i jego żona Amanda postanowili coś z tym zrobić.

 

Według burmistrza, jeśli zdecydujemy się zadbać o swoje zdrowie przez zmianę sposobu odżywiania się, damy naszemu organizmowi szansę na samowyleczenie.

 

Jeszcze 6 lat temu, burmistrz Smith ważył 20 kg więcej. Wykryto u niego raka prostaty. Państwo Smith zdecydowali się na zmianę sposobu odżywiania się i przeszli na dietę roślinną, opartą na warzywach, owocach, orzechach, ziarnie, strączkach i produktach zbożowych. Rak zniknął. "Większość przewlekłych chorób, z jakimi mamy do czynienia w USA, wynika z naszego sposobu jedzenia" mówi burmistrz Smith.

 

 

Państwo Smith postanowili podzielić się swoim sukcesem z innymi. Raz w miesiącu organizują spotkania, podczas których uczestnicy wymieniają się przepisami, próbują roślinnych dań domowej roboty i opowiadają o swoich sukcesach.

 

Burmistrz nie jest jedyną osobą, której zdrowie poprawiło się dzięki zmianie diety. Dowódca straży pożarnej, Reggie Cooper, schudł 25 kg i odstawił zażywane od 5 lat leki na cukrzycę i cholesterol.

 

W dzisiejszych czasach za normę uchodzą operacje na otwartym sercu, a na czołówki gazet trafia człowiek z Teksasu, ponieważ je warzywa.

 

 

 

 

Na podstawie artykułu:

http://www.news9.com/story/25960139/texas-mayor-shares-secrets-of-his-vegan-town-with-oklahoma

 

 

 


Komentarze: (wyłącz adblock i włącz JavaScript)