WEGANIZM.com
– wszystko o weganizmie

 

Woody Harrelson

 

W wywiadzie dla magazynu ShortList, Woody Harrelson, który jest weganinem na diecie w przewadze raw, powiedział: "Jeśli zauważymy, że ludzie mają tendencje do samozniszczenia - to ich jedzenie jest na pierwszym miejscu, tzn. droga do grobu prowadzi przez usta."

 

 

Woody przyznaje się, że często wypowiada się na ten temat, ponieważ walka ze złym stylem życia jest jego pasją i nie myśli, że to może wpłynąć negatywnie na jego życie zawodowe.

 

Kiedy zapytano go, czy nie uważa, że takie kontrowersyjne poglądy mogą zaciążyć na jego karierze, aktor odpowiedział: "Ale komu to może przeszkadzać? Jeśli to zaszkodzi to tylko mnie samemu, i tylko siebie mogę za to winić, bo o tym mówię." "Wydaje mi się, że dobrze wykonuję zawód aktora i że pomogłem kilku osobom."

 

Dodał: "A nawet jeśli działam ludziom na nerwy, to co z tego? Na pewno pomogłem pewnym ludziom."

 

link

 

 

 

 

Oto fragment artykułu, który Woody Harrelson napisał dla kanadyjskiego magazynu NOW.

 

Jeśli nie zależy ci na jedzeniu ekologicznym, to twoim dzieciom powinno. Pestycydy pojawiły się na rynku mniej więcej po pierwszej wojnie światowej. Jakiś bardzo rozgarnięty i zachłanny Przedsiębiorca Przemysłu Petrochemicznego powiedział: "Hej, gaz musztardowy świetnie działał na ludzi, może by go tak rozcieńczyć i spryskać nim nasze pola, żeby podziałał na szkodniki."

 

Ale dopiero po drugiej wojnie światowej pestycydy weszły do powszedniego użytku. W samych tylko Stanach Zjednoczonych od 1991 r. do 1997 r. zużywano średnio 480 milionów kg rocznie, które to w dużej ilości przedostały się na nasze stoły, zostały przez nas wchłonięte razem z pitną wodą czy podczas kąpieli. Czyli na każdego mężczyznę, kobietę i dziecko wypada niemal 2 kg toksycznych środków chemicznych.

 

Niektórzy naukowcy uważają, że to jest jeden z powodów, że tak wiele szpitali dziecięcych pojawiło się w wielu miejscach. Nasze dzieci są znacznie bardziej podatne na skutki tych trucizn, z których wszystkie są molekularnie spokrewnione z gazem musztardowym.

 

Pamiętam wywiad z Donaldem Rumsfeldem, który bardzo chciał powiedzieć, że ten biały proszek znaleziony w Iraku, który później okazał się pestycydami, był gazem paraliżującym, po to, aby uzasadnić wojnę o ropę naftową. Ale prosty test nie mógł tego potwierdzić i trzeba było przeprowadzić dokładniejsze testy, ponieważ gaz paraliżujący i pestycydy są tak do siebie podobne.

 

Pamiętam, że kiedyś przeczytałem, iż armia amerykańska zrzuciła na Irak kilka ton pestycydów. Tak więc posłużenie się bronią masowego rażenia jest złe tylko wtedy, kiedy robi to nasz wróg. Jednak tutaj chodzi mi o to, że spryskujemy gazem paraliżującym naszą żywność. Jedno jabłko zostaje spryskane 26 rodzajami pestycydów.

 

Z ekonomicznego punktu widzenia, wielu ludzi nie stać na żywność organiczną. I to w pewnych przypadkach jest prawdą, to jednak mówię tutaj o sprawach priorytetów. Uważam, że jest to jeden z najważniejszych obszarów, które dotyczą ekologii, ponieważ giganty petrochemiczne - DuPont, Monsanto – zarabiają ogromne pieniądze na zatruwaniu nas.

 

Ponadto, jeśli żywność jest ekologiczna, możemy być pewni, że nie była genetycznie zmodyfikowana, a kto chce jeść coś, co pochodzi z opatentowanego materiału siewnego firmy Monsanto. Te bestie (mówię tutaj o dostających ogromne subsydia rządowe przemysłach, które codziennie gwałcą Matkę Ziemię – drzewnym, rafineryjnym, kopalnianym, nuklearnym etc.) trzymają w garści naszych polityków, naszą ekonomię i naszą żywność. Jedzenie żywności ekologicznej, jest bardzo silną bronią dla tych, którym zależy na tym, by z nimi walczyć. To jakby głosowanie swoimi pieniędzmi.

 

Żyjcie ekologiczne i naturalne.

 

link

 

 

 

 

Alicja Silverstone, weganka, opowiedziała taką historyjkę o Woody Harrelsonie:

 

,,Kiedy byłam na Hawajach z Woody Harrelsonem i jego żoną i dziećmi, wszyscy razem kąpaliśmy się przed domem naszego wspólnego znajomego. Ja siedziałam w jednej wannie, a dzieciaki w drugiej, ale właśnie się wybierały, żeby wskoczyć do mojej, kiedy zatrzymał je Woody: 'Nie, one nie mogą wejść do twojej wanny. Popatrz na ten płyn, który tam wlałaś. Nawet nie potrafisz przeczytać listy składników. Te składniki są wchłaniane przez twoją skórę. Ja nie chcę, żeby moje dzieci miały z tym kontakt.'"

 

Silverstone, która niedawno napisała książkę na temat korzyści diety wegańskiej, dodała: "To było dla mnie duże przebudzenie. Tego dnia zrozumiałam, jak ważne są naturalne produkty."

 

Komentarze: (wyłącz adblock i włącz JavaScript)