WEGANIZM.com
– wszystko o weganizmie

 

Simone Collins
Kulturystka z Australii

 

 

Simone Collins bierze udział w zawodach kulturystycznych IFBB (International Federation of Body Builders) i z pasją kultywuje swoje zdrowie i sprawność fizyczną. Na weganizm przeszła z powodów etycznych, ale później uświadomiła sobie także, że ta dieta jest korzystna dla środowiska naturalnego oraz dla jej własnego zdrowia.

 

Name: Simone Collins
Year of Birth: 25/10/1986
Height: 170cm
Weight: 55kg
Birthplace: Melbourne, Australia
Current Residence: Melbourne, Australia
Sports: Weight training, figure competitor (novice)
Blog: www.simicollins.com
Facebook: Facebook.com/simi.monique

 

 

Przedruk ze strony vivalavegan.net

 

Dlaczego i kiedy postanowiłaś przejść na weganizm?

 

Zostałam wegetarianką w wieku 13 lat z powodów etycznych. Nawet jako małe dziecko, nigdy nie jadłam czerwonego mięsa. Zawsze kochałam zwierzęta i nie znosiłam tego, że je zjadam. Kiedy miałam 13 lat, rodzice pozwolili mi na mój własny wybór, i ja postanowiłam już nigdy nie zjeść mięsa. I na weganizm przeszłam z tych samych powodów. Uświadomiłam sobie, dzięki akcjom prowadzonym przez Animal Liberation Victoria, że przemysł produkujący nabiał i jajka dokładnie tak samo wyzyskuje i męczy zwierzęta jak przemysł mięsny. Przyrzekłam, że przejdę na weganizm i nigdy nie będę używać czy spożywać niczego, co zawiera jakiekolwiek składniki zwierzęce. Także produkty kosmetyczne i środki czyszczące w moim domu nie są testowane na zwierzętach.

 

Od jak dawna jesteś weganką?

 

Wegetarianką zostałam w 1999, a weganką w 2009.

 

W jakim sensie weganizm przyniósł ci największe korzyści?

 

Nigdy przedtem nie czułam się tak zdrowa i pełna energii. Po przejściu na weganizm byłam w stanie osiągnąć najlepszą kondycję w życiu, rozwinąć muskuły, i w porównaniu do innych zawodniczek, moja dieta jest bardziej różnorodna i nie muszę robić tyle cardio przed zawodami. Również ważne jest to, że mam spokój umysłu i żyję w zgodzie z całym światem, wiedząc, że staram się najlepiej jak mogę, by prowadzić pozytywny, współczujący, zdrowy i ekoprzyjazny styl życia.

 

Czym weganizm jest dla ciebie?

 

Dla mnie weganizm to nie jest dieta. Oznacza on, że żyjemy w szacunku i współczuciu, rozumiejąc, że wszystkie żyjące istoty mają równe prawo do szczęśliwego życia na wolności, bez cierpienia - tak istoty ludzkie jaki i wszystkie inne.

 

Komentarze: (wyłącz adblock i włącz JavaScript)