WEGANIZM.com
– wszystko o weganizmie

 

Mayim Bialik  

2011.12.21

 

Mayim Bialik - amerykańska aktorka, znana m. in. z serialu komediowego "Teoria wielkiego podrywu"/The Big Bang Theory (Amy).

 

Bialik grała w amerykańskich serialach w latach 80 i 90-tych, po czym zrezygnowała z kariery aktorskiej i zdobyła doktorat z neurobiologii. Obecnie wróciła do aktorstwa i w "Teorii wielkiego podrywu" gra rolę naukowca.

 

Jest rzeczniczką Holistic Moms Network (Społeczność internetowa matek holistycznych). W ostatnich latach głośno było na temat jej niekonwencjonalnych metod wychowawczych. Sama prowadzi domową edukację swoich dzieci - Milesa (6) i Freda (3), a także uczy chemii inne dzieci, które kształcą się w domu pod opieką rodziców. 

 

Niezwykłe też jest to, że nadal karmi piersią 3-letniego Freda. "Nie chciałam go odstawiać na siłę." - mówi Bialik. "Robimy to powoli. Trzylatek nie ssie tak dużo jak noworodek. Ale robi to wieczorami, i to dość dużo. Przyjdzie czas, kiedy już nie będzie chciał tego robić."

 

Bialik i jej dzieci są weganami. Ona sama była wegetarianką od 19 roku życia, a przeszła na weganizm kilka lat temu po przeczytaniu książki "Eating Animals" Jonathana Safrana Foera (link).

 

 

 

Komentarze: (wyłącz adblock i włącz JavaScript)