WEGANIZM.com
– wszystko o weganizmie

 

James Cameron 

James Cameron, reżyser urodzony w Kanadzie (mieszkający w USA), który nakręcił takie hity jak Titanic, Terminator 1 i 2, Obcy - decydujące starcie i Avatar, w wywiadzie opublikowanym 1 października (2012) w brytyjskiej gazecie The Telegraph, powiedział, że niedawno przeszedł na weganizm. "(...) Świadomość ludzka jest na emocjonalnym poziomie pięciolatków. Jedzenie zwierząt nie jest koniecznością, my po prostu to wybieramy, tak więc jest to nasz wybór moralny, który ma ogromny wpływ na planetę, zużywa bogactwa naturalne i niszczy biosferę."

 

 

 

 

 

 

W maju 2013 National Geographic Society wyróżniło reżysera Jamesa Camerona (Avatar, Titanic) tytułem "Explorer of the Year" (Odkrywca Roku). Cameron jako pierwszy w historii dokonał samotnego zejścia na dno Rowu Mariańskiego - najgłębszego miejsca na ziemi. W 12-tonowym batyskafie Deepsea Challenger zanurzył się na głębokość niemal 11 km.

 

Podczas ceremonii odbioru nagrody, Cameron wezwał zaproszonych gości, aby zrobili coś więcej dla naszej planety, wybierając wegański styl życia.

 

Powiedział: "Ostatnio miałem objawienie. Zamierzam rzucić wyzwanie wam wszystkim, którzy macie głębszą świadomość, którzy stoicie na straży środowiska naturalnego ziemi i oceanów... Zmieniając sposób odżywiania się, zmienicie cały kontrakt między gatunkiem ludzkim i światem natury."

 

Cameron, który w październiku oficjalnie przeszedł na weganizm, powiedział publiczności, że ta zmiana miała na niego ogromny wpływ: "Poczułem się, jakbym budził się z długiego spaceru we śnie. Wierzę, że my wszyscy tak spacerując we śnie, spadniemy z urwiska, jeśli tego nie zrobimy."

 

W jesieni Cameron nagrał video, w którym powiedział: "Nie możesz być ekologiem, nie możesz być obrońcą oceanów, jeśli nie żyjesz w pełni według swoich przekonań i nie możesz żyć w ten sposób w świecie przyszłości, w świecie, który jest przed nami, w świecie naszych dzieci, jeśli nie odżywiasz się dietą roślinną."

 

link
link
link
link
Komentarze: (wyłącz adblock i włącz JavaScript)