WEGANIZM.com
– wszystko o weganizmie

 

Angela Davis 

Na pewno niewiele osób pamięta, że w latach 70-tych panowała moda na koszulki i plakaty z Angelą Davis i Jimi Hendrixem, w popartowym stylu afro... Angela Davis, afroamerykanka, znana na całym świecie aktywistka na rzecz równości nie tylko rasowej, ale także mężczyzn i kobiet, obecnie nadal walczy o sprawiedliwość społeczną, koncentrując się na systemie więziennym, który według niej jest przestarzały i nie przynosi żadnych efektów resocjalizacyjnych.

 

W latach 60-tych i 70-tych propagowano jej postać w krajach komunistycznych w związku z tym, że była jedną z przywódców amerykańskiej partii komunistycznej. Przez wiele lat Davis była wykładowcą Uniwersytetu Kalifornijskiego w Santa Cruz.

 

Ale co naprawdę jest istotne w postaci czarnoskórej aktywistki działającej na rzecz praw człowieka? Angela również przyznaje prawo do życia innym zwierzętom, wybierając weganizm i wypowiadając się przeciwko okrucieństwu wobec zwierząt hodowanych na jedzenie. 

 

"(Bycie weganami) jest częścią perspektywy rewolucyjnej - nie tylko w sensie odkrywania bardziej współczujących relacji z innymi istotami ludzkimi, ale również rozwoju opartych na współczuciu relacji z innymi stworzeniami, z którymi dzielimy tę planetę. To oznacza rzucenie wyzwania całej kapitalistycznej przemysłowej formie produkcji żywności." (Angela Davis)

 

 

 W 1972 John Lennon i Yoko Ono nagrali piosenkę "Angela" (album Some Time in New York City) w wyrazie poparcia dla Angeli Davis, która wtedy przebywała w więzieniu, oskarżona o powiązania z uzbrojonym atakiem na kalifornijski sąd w 1970, podczas którego zginęło 6 osób. (Davis została uniewinniona).

 

Prawdziwie zaangażowany ekolog, czy działacz na rzecz sprawiedliwości społecznej, zawsze żyje w sposób odpowiadający jego/jej przekonaniom - wybierając styl życia wolny od okrucieństwa wobec innych żyjących istot.

 

link

 

 

 

Komentarze: (wyłącz adblock i włącz JavaScript)